Araba Temizliğinde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Araba Temizliğinde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Yazar: ÖZKAN Okunma sayısı: 924 Yayınlanma tarihi 15 Mar 2020 Yorum: 0

Otomobil, minibüs, otobüs vb gibi araçlarda yoğun olarak kullanımı, insan giriş çıkışının fazla olması , genelde camların kapalı olması nedeniyle koku ve dezenfeksiyon sorununu yaratmaktadır. Virüs, bakteri ve mantarlardan arındırılmış, sigara, parfüm vb ağır kokulardan kurtulmuş tertemiz otomobiller çok uzak değil.

Araç içerisinde pek çok rahatsız edici kokunun yanı sıra dış etkenlerden, kişilerden hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik yükler olmaktadır. Bu yükler klima vb hava sirkülasyonunu sağlayan araçlar ile daha fazla homojen karışım ve kronik hale gelmektedir. Özellikle sigara içilen araçlar içerisinde sinmiş sigara kokusu en büyük sorunların başını çekmekte. Bu durumun haricinde istemeden meydana gelen kazalar (Herhangi bir ürünün dökülmesi : Örn. Balık suyu gibi) koku kaynağı haline gelip hem araç kullanıcılarının hem de yolcuların rahatsız olmasına sebep olmaktadır.

Ozon gazı ile araç temizliği sonrası kısa sürelerde yapılacak uygulamalar ile sigara kokusu, ter kokusu, nem kokusu, küf kokusu, hayvan kokusu, et kokusu, balık kokusu süt vb. kokular gibi birçok kokuyu yok etmekle birlikte araç içerisinde bulunan klima filtreleri ve klima kanalarının dezenfeksiyonunu sağlamaktadır. Böylelikle; kış ayları başta olmak üzere her daim bakteri yuvası haline gelmiş olan klima filtreleri gibi ulaşılamayan bölümlerdeki; Virüsler, bakteriler, Sporlar, Mantarlar ve Mayaları yok edilmiş olup daha sağlıklı bir yolculuk sunmaktadır.

Kimyasal kalıntı bırakmaması, ve en etkili dezenfeksiyon yöntemi olması kullanım alanlarında oldukça avantaj sağlamaktadır

Ozon jeneratörleri ile havanın ve hava sirkülasyonunu sağlayan araçların dezenfeksiyonunu sağlayarak kronik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmede yardımcı olduğu gibi, ortamdaki oksijen oranını yükseltmesiyle daha yaşanabilir bir ortam alanı sağlamaktadır. Ayrıca ozon jeneratörü ortamda bulunan kötü kokuya neden olan tüm maddeleri ve organizmaları da yok ederek daha fresh, temiz bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Yorumlar
Yorum yap