Otel Odalarında Ozon Jeneratörü Kullanımı

Otel Odalarında Ozon Jeneratörü Kullanımı

Yazar: ÖZKAN Okunma sayısı: 1034 Yayınlanma tarihi 15 Mar 2020 Yorum: 0

Otel odasının bir müşteriden teslim alınıp diğer bir müşteriye verilmesi esnasında dezenfeksiyon anlamında yapılması gereken en önemli şeylerden biri de ozonla temizliktir. Hele hele bulaşıcı hastalık taşıyan bir müşteri, üzerindeki mikrop, bakteri ya da virüsleri odanın her köşesine bulaştırmış olabilir. Odanın detaylı temizliği yapılsa bile ulaşılması çok zor olan alanlardaki mikrop, bakteri, virüs ve mantarlar yaşamayı sürdürecek ve yeni gelecek müşteri için tehlike arz etmeye devam edecektir. Bu gibi bir durumda en geçerli önlem ozon jeneratörünün üreteceği ozon gazı ile tüm odanın ozonlanmasıdır. Ozon gazı klordan 3125, asitten de 725 kat güçlü olması ile dünyada bilinen en güçlü dezenfektandır.

Otel odalarında ve diğer ortak kullanım alanlarında kullanım sıklığı, insan çeşitliliği, dış etken faktörü ve hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikrobiyolojik yükler insan sağlığını tehdit etmektedir. Bu yükler klima vb hava sirkülasyonunu sağlayan araçlar ile daha fazla homojen karışım ve kronik hale gelmektedir. Odaların ve kullanım alanları içerisinde başlıca hijyen sorunu yaratmakla birlikte yeni gelecek müşteriler için sağlık riski oluşturmaktadır.

Otel odalarındaki misafirlerin sigara kullanımı, müşterinin bıraktığı ten kokusu, kalıcı deodorant ve parfüm gibi kokular otel odalarının taze kokusunu bozmakta, bir sonraki müşteri için keyif kaçıran unsurlar yaratmaktadır.

Otel odalarında yaşanan bu sıkıntıları portatif ya da sabit kullanılabilen ozon jeneratörleri ile gidermek ve kalıcı olarak çözüm yaratmak mümkündür. Kimyasal maddelerin bıraktığı kalıntı, yeterli olmaması ve sarf malzeme yaratması ozon jeneratörlerini oldukça kullanabilir hale getirmektedir.

Ozon jeneratörleri ile havanın ve hava sirkülasyonunu sağlayan araçların dezenfeksiyonunu sağlayarak kronik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçmede yardımcı olduğu gibi, ortamdaki oksijen oranını yükseltmesiyle daha yaşanabilir bir ortam alanı sağlamaktadır. Ayrıca ozon jeneratörü ortamda bulunan kötü kokuya neden olan tüm maddeleri ve organizmaları da yok ederek daha temiz ve yaşanabilir alan imkânı sağlamaktadır.

Yorumlar
Yorum yap