Hastanelerde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Hastanelerde Ozon Jeneratörü Kullanımı

Yazar: ÖZKAN Okunma sayısı: 1255 Yayınlanma tarihi 15 Mar 2020 Yorum: 0

Hastane ve muayenehanelerde en önemli kural dezenfeksiyondur. Ortamın ve kullanılan aletlerin dezenfeksiyonu yapılacak olan tıbbi müdahale kadar önemli bir etkiye sahiptir.

Hastaneler, pekçok mikrop, bakteri ve virüs taşıyan hastanın tedavi amacıyla geldiği ortak alanlardır. Hasta insanların istemeden dokundukları nesnelere bulaşan bu zararlı mikroskobik canlılar diğer insanlar için tehdit oluşturmaktadır. Hastane gibi her çeşit mikrop ve virüsün yaygın şekilde bulunduğu ortamlarda en kolay ve masrafsız sterilizasyon ozon ile sağlanabilir. Ozon cihazları ayrıca bir sarf malzeme gerektirmediğinden dolayı en ucuza en iyi hijyeni sağlamaktadır.

Hastane odalarında ve muayenehanelerde sabit ya da portatif olarak uygulanabilen ozon jeneratörleri ile tüm ortamın dezenfeksiyonu sağlandığı gibi, diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre hiçbir kalıntı bırakmaz, daha yüksek etkilidir ve gaz olması nedeniyle tüm noktalara ulaşmaktadır.

Ozon gazı ile dezenfeksiyon; bir çok alanda olduğu gibi dezenfeksiyon ve sterilizasyonda da en etkili dezenfektan olduğundan hastalık bulaşma riskini en aza indirmekle birlikte hiçbir kimyasal sarfiyat olmaksızın bu işlemi gerçekleştirmekte ve daha güvenli bir ortam sunmaktadır.

Uygulama dozajları ve ozon jeneratörü modelinizi belirlemek için ilgili bilgiler ozon gazını mühendislik çözümleriyle proses uygulayıcı firmanızca sağlanacaktır.

Yorumlar
Yorum yap